Môj príbeh

Môj príbeh

Môj príbeh o káve a pražení kávy začal v roku 2001, a ani som o tom nevedela… Je to príbeh priateľstva troch žien, ktoré sa stretli na opačnom konci sveta, aby spolu vytvorili jedinečné a krásne prepojenie.

Všetky tri sme milovníčky kvalitnej a dobrej kávy, takže keď jedna z nás prišla s nápadom založiť si vlastnú pražiareň kávy, boli sme nadšené a zvedavé. Povedala som si, že toto by som chcela aj ja… ale kedy a či to vôbec bude možné…to som netušila.

Postupom času sa k prvej pripojila aj druhá, a bolo veselo 😊 Takto som mohla naživo sledovať ako si moje najlepšie priateľky plnia svoje sny a tiež sa od nich všeličo učiť.  

Začala som ochutnávať rôzne druhy káv, skúšať čo mi vyhovuje a kde by som sa mohla posunúť. Objavovala som stále nové veci a svet kávy sa stal pre mňa veľkou inšpiráciou aj vášňou.

Pamätám si ten moment keď som po prvý krát videla čerstvé nepražené zrnká kávy  a mohla sa ich dotknúť. A potom sledovať proces praženia, krok za krokom až ku krásnym upraženým zrnkám, ktoré prevoňali celú miestnosť a tuším aj blízke susedné okolie:)

Keď som začala zbierať viac informácii o káve, pestovaní, pražení, príprave kávy…. uvedomila som si koľko práce,  odhodlania, úsilia a šikovnosti stojí za každou šálkou, ktorú si dáme len tak ráno či popoludní.

Dnes som už aj ja súčasťou tohto sveta kávy a snažím sa prispievať k tomu, aby ste si mohli vychutnať kvalitnú a čerstvú kávu každý deň 😊

Tešíme sa na vás v našej pražiarni kávy a kaviarni v Bratislave, Seberíniho 6 Ružinov